خرید یو پی اس آلجا

خرید یو پی اس آلجا


هنگام خرید یو پی اس های آلجا بایستی به یکسری نکات توجه نمود تا نهایتا از خرید خود راضی بوده و دستگاه کارآیی مورد نظر را برای شما داشته باشد.

 

نکات خرید یو پی اس آلجا

  • امکان تنظیم پارامترها

یو پی اس های آلجا دارای پارامترهای مختلفی هستند که برای عملکرد صحیح یو پی اس (UPS) باید به درستی تنظیم شوند. این تنظیمات می تواند توسط شرکت آلجا ایجاد گردد یا توسط کاربر انجام شود. در یو پی اس های آلجا برخی پارامترها توسط کاربر قابل تنظیم هستند.

 

  • توان مورد نیاز و توان مصرفی

از مهمترین نکات خرید یو پی اس آلجا اینست که توان مصرفی دستگاه هایی که قرار است به آن متصل شوند را محاسبه نمایید، برای این منظور کافی است توان هر یک از وسایل را جداگانه و در نهایت مجموع آنها را حساب کنید. توان وسایل برقی با وات بیان می شود که این توان معمولا روی دستگاه های برقی نوشته شده است در صورتی که به توان مصرفی دستگاه مستقیم اشاره نشده باشد حتما عددی به عنوان جریان (A) آن نوشته شده که از حاصل ضرب آن عدد در ولتاژ دستگاه، توان آن بدست می آید.

پس از برآورد توان دستگاه ها و تجهیزات باید یو پی اس ای را انتخاب نمود که دارای توانی بیشتر از توان تجهیزات باشد. در حالت عرف توان یو پی اس آلجا ، ۱٫۲۵ برابر توان تجهیزات انتخاب می گردد. این کار دارای چندین مزیت دارد:

۱- افزایش طول عمر ups

۲- ادامه کار یو پی اس بدون هیچگونه مشکل در بدترین شرایط.

۳- عدم نیاز به ارتقاء یو پی اس هنگام تغییر بار به میزان جزئی.

  • میزان زمان پشتیبانی یا زمان بک آپ

از آن جهت که یو پی اس های آلجا برای کار کردن به هنگام قطع برق، نیاز به باتری یو پی اس دارد، پس لازم است بدانید از یوپی اس در زمان قطعی برق چقدر انتظار کار دارید، پس از اینکه توان مصرفی دستگاه مشخص شد به راحتی می توان مدل ups آلجا را انتخاب نمود سپس با آگاهی نسبت به توان مصرفی و یو پی اس و زمان پشتیبانی می توان آمپر باتری را محاسبه کرد.

  • قابلیت باتری داخلی (Internal) یا خارجی (External)

برای توان های بالای یو پی اس آلجا به ناچار حجم باتری زیاد بوده و باید باتری ها به صورت EXTERNAL یا خارجی نصب شوند که در این حالت نیاز به کابینت باتری است برای اینکه باطری ها در محفظه ای قرار گیرند تا هم از دسترس دور باشند و هم اینکه از نظر حجمی ، فضای کمتری را اشتغال کنند. در توانهای پایین یو پی اس آلجا به منظور کم کردن فضای اشغالی و زیبایی بهتر است یو پی اس (UPS) از نوع باتری INTERNAL یا داخلی انتخاب شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *