فهرست تطبیقی ​​برای تست و نگهداری یو پی اس

یو پی اس با بار ۱۰۰ درصد ارزش زیادی ندارد، مگر این که باتری­ها تا حداکثر ظرفیت خود شارژ شده باشند. بسیاری از واحدهای یو پی اس نیاز به تست زیر بار برای تعیین تخریب احتمالی باتری در طول زمان دارند.

طول عمر باتری­های یوپی اس به طور معمول بسته به شرایط و نگهداری، ۳ تا ۵ سال است. در آن زمان، تکنسین باید برای اطمینان از عملکرد مناسب واحد، آن­ها را جایگزین کند. نظارت دقیق بر شاخص­های مشکلات می­تواند خدمات بدون وقفه به تجهیزات و تاسیسات، و در بسیاری از موارد، یک خط پایین سالم­تر را تضمین کند.

خوشبختانه، بسیاری از یو پی اس های جدیدتر سیستم­های مانیتورینگ پیشرفته­ای دارند که وضعیت سیستم را از نظر مواردی مانند ولتاژ سیستم، زمان پشتیبانی باتری، و برنامه تست باتری را ارائه می­دهد. اطلاعات دیگر مانیتور شده توسط سیستم شامل اینکه آیا یو پی اس ، باتری را کنترل می­کند، قدرت ابزار و یا گذرگاه فرعی تعمیر و نگهداری می­شود.

بسیاری از سیستم­ها می­توانند در صورت رخداد یک مشکل، از راه دور به تکنسین هشدار دهند. این اطلاعات به خصوص در مواقعی که تکنسین در محل نیست و یا از راه دور بر تأسیسات نظارت می­کند، مفید است. برخی یوپی اس ها حتی می­توانند به صورت کنترل شده هنگام هشدار شارژ کم باتری، کامپیوترهای متصل به شبکه را خاموش کنند.

تکنسین­ها همچنین باید تجهیزات فیزیکی را به صورت فصلی، نیمه سالانه و یا سالانه، با استفاده از یک لیست خاص از اقلام آزمایش کنند.

برنامه نگهداری یو پی اس باید شامل موارد زیر شود:

  • بازرسی بصری پوشش و بدتر شدن باتری و قطعات عایق
  • تمیز کردن و جاروی محوطه
  • نظارت بر درجه حرارت و رطوبت محفظه
  • انجام اسکن حرارت، که می­تواند نقاط داغ که اغلب اولین نشانه­ی شکست جزء هستند را نشان دهد
  • تست دیگر اجزای سیستم الکتریکی، مانند سوئیچ­های انتقال، قطع کننده­ی مدار، و گذرگاه فرعی تعمیر و نگهداری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *