یو پی اس خوب

یو پی اس خوب چیست؟

انتخاب یک یو پی اس خوب تاثیر مستقیم بر سطح کارایی و طول عمر یو پی اس دارد و از سوی دیگر باعث  می شود که مصرف کننده برق یو پی اس نیز به اهداف خود برسد.

این بررسی کیفی بستگی به این دارد که خریدار به دنبال کدام ویژگی یو پی اس است مثلا آیا بدنبال زمان ذخیره زیاد و طولانی است، آیا بدنبال حداکثر جریان و استفاده از چند وسیله برقی است.

آیا قابلیت اطمینان یک یو پی اس فوق العاده برای مراکز داده مورد نظر است، آیا کیفیت برق خروجی برای یک وسیله حساس گرانقیمت پزشکی مد نظر است.

تمام این موارد می تواند مد نظر باشد ولی مصرف کننده باید اولویت بندی کندو برای مصارف خانگی اولویت با کیفیت بسیار بالای برق خروجی نیست بلکه بیشتر قابلیت ذخیره آنهم در حدود ۴ ساعت برای یک خانه با تعداد لوازم برقی معمول (یک دستگاه از هر وسیله)  مورد توجه است.

برای این موارد یو پی اس های با توان ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ ولت آمپر مناسب است. در مواردی که خانه بزرگتر است این مقدار تا ۱۰۰۰۰ نیز می رسد.

مارکهای ایرانی، کره ای، تایوانی دارای قیمت مناسبی برای این منظورند. مارکهای آمریکایی و آلمانی و ایتالیایی بیشتر برای مصارف اداری، بانکی، امنیتی و کارگاهی و صنعتی مورد توجه است.

برای موارد کاربرد اداری متوسط و فروشگاه های بزرگ استفاده از یو پی اس های با توان ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ولت آمپر مناسب است که بسته به گستردگی مصرف بهتر از دو یا چند عدد از این وسایل استفاده شود.یو پی اس خوب

یو پی اس خوب

انتخاب یو پی اس مناسب بر اساس توان مصرفی

توان مصرفی خانه، اداره و … امروزه بصورت مصرف در متر مربع مشخص میشود و این راه خوبی برای تعیین توان مصرفی است.

روش کار به این صورت است که سطح زیر بنای ساختمان یا واحد را در مصرف برق استاندارد آن ضرب می کنیم سپس توان برق شهری که حدود ۲۲۰۰ ولت آمپر است را در ۰٫۷۵ ضرب میکنیم و عدد حاصل را از مصرف محاسبه شده فوق کم میکنیم.

مقدار بدست آمده توان یو پی اس مورد نیاز است. بعنوان مثال در واحد ۱۰۰ متری با مصرف برق ۴۰ وات بر متر مربع ، یو پی اس مورد نیاز باید ۲۳۵۰ ولت آمپر باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *