یو پی اس برای دوربین مداربسته، دستگاهی است که تامین برق این دوربین‌ها را بر عهده دارد. دوربین های مداربسته دستگاه‌های حساسی هستند و تامین برق آنها تحت هر شرایطی، اهمیتی حیاتی دارد. با توجه به این موضوع، در این مطلب قصد داریم به بررسی ماهیت دستگاه یو پی اس (UPS) و همچنین موارد استفاده از آن در سیستم های امنیتی بپردازیم.

یو پی اس چیست و چه کاربردی دارد؟

یو پی اس (Uninterruptible Power Supply یا منبع تغذیه بدون وقفه) به دستگاه‌هایی گفته می‌شود که در صورت قطع برق شهر، وسایل الکترونیکی را روشن نگه می‌دارند. در حقیقت این دستگاه به کمک انرژی ذخیره شده در باتری، کمک می‌کند تا در چنین شرایطی بتوان همچنان برق مصرفی مورد نظر برای وسایلی مانند دوربین مداربسته، جک درب پارکینگ، دزدگیر منزل و… را تامین کرد.

علاوه بر این، به طور کلی یو پی اس همچنین وظیفه دارد بین دستگاه مصرف کننده و سیستم برق شهری قرار گرفته و برق شبکه را تثبیت و تنظیم کند. همچنین از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس نیز جلوگیری خواهد کرد. بسته به نوع یو پی اس، گاهی اوقات یک سوییچ به هدف کنترل منابع نیرو در مدار تعبیه می‌شود. این سوییچ به محض قطع شدن منبع اولیه، به طور خودکار روی حالت ثانویه قرار می‌گیرد. در نتیجه می‌تواند همچنان برق دستگاه‌ها را فراهم کند و مجددا با اتصال برق، روی حالت منبع اولیه برمی‌گردد.

یو پی اس برای دوربین مداربسته

یو پی اس برای دوربین مداربسته و سیستم های امنیتی

مزایای استفاده از سیستم یو پی اس برای دوربین مداربسته       

مزایای مختلفی در استفاده از یو پی اس برای دوربین مداربسته وجود دارد. همانطور که گفته شد، دستگاه یو پی اس فیلترهایی الکترونیکی دارد که موجب حذف نویزها و نوسانات برق شهری می‌شود. با توجه به این موضوع، می‌تواند از مصرف‌کننده‌ها در برابر ولتاژ بالا و رعد و برق محافظت کرده و جریان برق یکنواختی با شکل موج ثابت ایجاد کند. علاوه بر این، انواع مختلف یو پی اس ها می‌توانند دارای ویژگی‌های مختلفی مانند آلارم هشدار (هنگام بروز خطا یا اضافه بار)، نرم افزارهای کنترل کامپیوتر به هدف ذخیره اطلاعات و.. باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *