یو پی اس در آسانسور و بالابر

یو پی اس در آسانسور و بالابر به عنوان یک ابزار حیاتی محسوب می شود. هنگامی که برق آسانسور یا بالابر قطع می شود می توان از این وسیله ی بی نظیر استفاده کرد. در واقع یو پی اس در آسانسور، جهت حفظ ایمنی افراد به شدت حائز اهمیت می باشد.

بررسی ویژگی های یو پی اس در آسانسور و بالابر

در صورتی که برق شهری قطع شود، تامین برق آسانسور بر عهده ی دستگاه یو پی اس می باشد. یو پی اس در آسانسور با استفاده از باتری ‌های خود، بدون وقفه اجازه می‌ دهد تا اتاقک آسانسور به طور ایمن به طبقه ی مورد نظر برسد. استفاده از یو پی اس در آسانسور ساختمان های چند طبقه ضروری است، زیرا قطعی برق حتی به مدت چند ثانیه هم می تواند موجب ناامنی گردد.

مهم‌ترین ویژگی ‌های یو پی اس در آسانسور و بالابر تامین توان موتور مطابق با استاندارد های ایمنی مربوطه، دوام باتری‌ ها در زمان قطعی برق و عملکرد اتوماتیک جهت حرکت آسانسور به نزدیک ترین طبقه می باشد. علاوه بر این، یو پی اس باید در شرایط اضطراری این اطمینان را به افراد بدهد که زمان کافی جهت خروج از آسانسور را خواهند داشت.

یو پی اس در آسانسور و بالابر

یو پی اس در آسانسور و بالابر

سخن پایانی

در مجموع، استفاده از یو پی اس در آسانسور ها و بالابر ها برای افزایش ایمنی و محافظت از افراد در شرایط اضطراری یک امر ضروری و حیاتی به شمار می آید. این دستگاه با فراهم کردن تغذیه ی برق پایدار در هر زمان، مسئولیت مهمی جهت حفظ عملکرد صحیح و ایمن آسانسور ها بر عهده خواهد داشت و به افراد اطمینان می ‌دهد که در مواقع بحرانی مانند قطعی برق، دچار اضطراب و نگرانی نشوند. بنابراین سیستم UPS برای آسانسور ها و بالابر ها  (با ساختاری که شامل شارژر، باتری و اینورتر است) ضروری می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *