یو پی اس خانگی : یو پی اس از نقطه نظرهای مختلف تقسیم بندی می شود و از این جمله موارد مصرف آن است.

امروزه یو پی اس ها به تمام مصارف کوچک و بزرگ در تمام نقاط آزمایشگاه ها، کارگاه ها، ادرات و حتی خانه ها راه پیدا کرده است.

قیمت مناسب آن و مزایای فنی بسیار آن نسبت به برق شهری حتی در مواردی که برق شهر نیز وشصل است، مصرف کننده را ترغیب به استفاده از آن میکند. امکانات مدیریت مصرف بار و کاهش هزینه های برق از دیگر مزایای آن است.

یک یو پی اس بقدری در خانه  ها کارایی دارد که خود می تواند بعنوان یک وسیله خانگی منظور شود. ایمنی بسیار بالای آن استفاده از آنرا در خانه های دارای کودک توجیه میکند.

یک یو پی اس همزمان میتواند چندین وسیله را در ساعات پیک مصرف مانند لباسشویی، اتو ها، کولر گازی و … تغذیه کند. می توان فقط ۴ ساعت را به تغذیه و شارژ باتری ها اختصاص داد و ۴ تا ۸ ساعت از انرژی برق آن استفاده کرد و به این وسیله از یک طرف عمر وسایل خانی زیاد میشود و از طرف دیگر زمان مصرف انرژی در خانوار بهینه می شود و حتی عادات بد مصرف برق در خانه محدود می شود.

از یو پی اس ها برای کنترل و مدیریت زمان برای کودکان برای استفاده از ابزارهای تفریحی الکترونیکی استفاده کرد.

اثر مستقیم استفاده از یو پی اس خانگی

در ایرن استفاده از دستگاه یو پی اس در خانه ها در حال گسترش است. مدیریت مصرف برق، مدیریت زمان برای کودکان و نوجوانان برای بازی های رایانه ای، امکان استفاده مطمئن برق برای کارهای خانگی و دور کاری ها و رفع عادات نامطلوب مصرف برق از جمله مزایای بیشمار آن است.

یک یو پی اس باعث حفظ سلامت و طول عمر وسایل برقی می شود و مصرف برق خانوار را بهبود می بخشد. همچنین باعث افایش سطح آسایش و رفاه در مواقع قطع برق میشود.

یک یو پی اس در صورت استفاده صحیح میتواند موجب صرفه جویی ۲۰ تا ۵۰ درصدی در مصرف برق شود. در این مورد و دریافت برنامه مصرف برق میتوان به کارشناسان مربوطه مراجعه کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *