کاربرد یو پی اس در اتاق عمل

یو پی اس برای اتاق عمل : از جمله موارد بسیار مهم استفاده از یو پی اس ها در موارد درمانی و در بیمارستانها و از همه مهمتر در اتاق عمل است.

عمل های جراحی بسته به اینکه چه نوعی باشد معمولا کمتر از ۲ ساعت بطول میانجامد ولی برخی از انواع آن تا بیش از ۵ ساعت نیز بطول می انجامد.

در اتاق های عمل تجهیزات گوناگونی در حین عمل کار میکنند و این وسایل شامل سیستم نور اتاق عمل، سیستم تنفس مصنویی، سیستم مانیتورینگ علایم حیاتی، وسایل عکسبرداری الکترونی و ام آر آی حین عمل که امروزه در تمام عملها استفاده میشوند.

برق پشتیبانی

برق پشتیبانی از جمله الزامات آیین نامه تامین برق اتاقهای عمل است.

بنابراین یو پی اس ها در اتاقهای عمل بسیار مهم و باید از بهترین کیفیت برخوردار باشند و برای مدت حدقل ۸ ساعت توان لازم برای کار مداوم همه تجیزا پزشکی را تامین کند.

یو پی اس ها الزاما باید دارای خروجی کاملا سینوسی با حداقل نوسان موج و راندمان ۹۸ یا ۹۹ درصد باشند.

درجه حرارت

درجه حرارت تولید شده توسط مدارات داخلی یو پی اس و باتری های یو پی اس  در اتاق عمل باید کمتر از ۱ درجه و سیستم خنک کنندگی سیستم یو پی اس بدون نویز و صدا باشد و صوت ایجاد شده باید زیر ۴۰ دسی بل و حتی کمتر باشد.

توان ذخیره یو پی اس ها باید ۲۰% بیش از مقدار مورد نیاز در اتاق باشد و به این مقدار باید ۱۰% شارژ انتهای باتری را اضافه کنینم که عملاکاربردی ندارد.

بنابراین توان یو پی اس ها باید ۳۰% باشد. بهتر است سیستمها بصورت جفت یا سه گانه چرخشی باشد و توان به دو یا سه قسمت تقسیم شود.

معمولا حداقل توان مرد نیاز در اتاقهای کامل عمل، ۱۲۰ کیلو ولت آمپر تک فاز است.

یو پی اس در اتاق عمل

برق مصرفی اتاقهای عمل و الزامات ایمنی

در اتاقهای عمل ۳ عدد تابلوی برق ۲۵۰ ولت ۱۵ آمپر هست که هر کدام دارای ۴ عدد پریز می باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *