کاربرد یو پی اس برای لوازم اداری

استفاده از سیستم های یو پی اس برای لوازم اداری از جمله موارد کاربرد زیاد سیستمهای ذخیره انرژی می باشد.

سیستمهای اداری عموما مصرف کننده برق تکفاز می باشند و مقدار بار مصرفی آنها معمولا کم است و با استفاده از سیستم های یو پی اس کوچک و متوسط نیز میتوان ۴ تا ۸ ساعت انرژی مورد نیاز لوازم برقی اداری را تامین کرد.

غالب لوازم اداری مانند دستگاه های فتوکپی و اسکنر ها نسبت به نوسانات زیاد برق حساس می باشند و از اینرو یو پی اس ها که دارای مدار استابلایزر نیز می باشند برای این منظور مفید هستند.استفاده از سیستمهای یو پی اس برای لوازم اداری

این در مورد دستگاه های کپی و پلات دیجیتال که قیمت بسیار بالایی دارند مهمتر است. به علاوه در یو پی اس ها تفاوت بین برق متناوب شهری و جریان متناوب خروجی از باطری کمتر از ۳% است و اختلاف فاز حاصله بسیار کوچک است.

تجهیزاتی که یو پی اس برای آنها استفاده میشود

امروزه لوازم اداری مانند اسکنرها و پرینترها در تمام مشاغل و  در تمام دفاتر استفاده میشوند و وجود منبع برق دائمی برای برخی از این مشاغل مانند دفاتر گردشگری، سیاتهای اینترنتی، دفاتر تجاری، آزمایشگاه ها بویژه بیمارستانها و درمانگاه ها و  دفاتر اداری نیروای نظامی و انتظامی از اهمیت ویژه برخوردار است.

قطع برق شبکه محلی یا سراسری میتواند در بدترین زمان ممکن رخ دهد، بنابراین استفاده از یو پی اس ها نه تنها اقتصادی است، بلکه کاملا ضروری است.

برق متناوب خروجی از انواع کوچک و متوسط پو پی اس ها معمولا در محدوده ۲۰۰ تا ۲۴۰ ولت می باشد که برای همه انواع وسایل برقی اداری تولید ایرانی و خارجی کفایت میکند.

راندمان این دستگاه ها معمولا بین ۸۰ تا ۹۰ درصد میباشد، راندمان دستگاه یو پی اس علاوه بر طراحی سیستم آن تابع نوع و چیدمان ترکیب و الگوی استفاده نیز هست. بنابراین دستیابی به راندمان بالاتر و کاهش مصرف برق و افزایش عمر دستگاه به آسانی امکان پذیر است.

استفاده از ایندیکیتورها و یا نشانگرهای مناسب برای هر دستگاه یو پی اس بسیار حیاتی است.

میزان ولتاژ، جریان، درصد باقی مانده شارژ،درجه حرارت، زمان شارژ باقی انده، هشدار دهنده های اور لود و تخلیه شدن باتری ها به کاربر کمک میکند نسبت به سلامت کار دستگاه و همچنین لوازم اداری آگای کامل داشته باشند.استفاده از سیستمهای یو پی اس برای لوازم اداری

بهتر است همواره از حداقل ۲ عدد دستگاه یو پی اس بصورت موازی استفاده شود تا حد اکثر جریان را بتوان  با یک ولتاژ ثابت دریافت کرد. همچنین بهتر است همیشه از ۸۰% ظرفیت باتری بیشتر استفاده نشود. با این وجود شارژ باتری ها باید تا ۱۰۰% کامل شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *