یو پی اس سه فاز

یو پی اس سه فاز

یو پی اس سه فاز دستگاه های یو پی اس برای ذخیره انرژی برق در باتری بکار میروند. در بسیری از موارد لازم است که از برق سه فاز برای راه اندازی سیستمهای برقی استفاد کرد. این حالت در صنایع و کارگاه ها که توان مصرفی وسایل بیش از ۵ کیلو وات است بسیار پیش می آید.

یو پی اس های صنعتی

برق مورد استفاده این صنایع سه فاز است و در صورتی که برای موارد اضطراری قطع برق و یا شیفتهای کاری و … نیاز به ذخیره برق باشد بهترین گزینه استفاده از یو پی اس های صنعتی است.

استفاده از برق سه فاز برای ذخیره برق بصورت مستقیم و تبدیل مجدد به خروجی سه فاز استاندارد کاری است که در یو پی اس های صنعتی انجام میشود.

یو پی اس های صنعتی از تداد باتری بیشتری برخوردار بوده و بزرگتر می باشند و از پیچیدگی بیشتری برخوردارند. استفاده از باتری های ژل و سرب با اسید سیلد موجب افزایش راندمان ذخیره شیمیایی  این باتری ها  شده است و معمولا از ۴ عدد شروع میشود و تا ۳۰ کیلووات توان را در خود ذخیره میکند.یو پی اس سه فاز

راندمان یو پی اس های صنعتی

راندمان یو پی اس های صنعتی ۹۸% و بسیار بیشتر از یو پی اسهای معمولی است و معمولا ۹۰% باتری بطور مطمئن  توسط برق سه فاز ورودی ۳۸۰ تا ۴۰۰ ولی در مدت ۴ سعت شارژ  میشود.

خروجی اینورتر نیز ۳۸۰ تا ۴۰۰ ولت است و موج خروجی سینوسی کامل است. کلاس عایق آن بطور معمول F است  و درجه حفاظت در مقابل گرد و غبار و آب نیز IP20  است که البته در صورت درخواست مشتریو بسته به شرایط کارگاه درجات بالاتر حفاظت نیز قابل ارائه است.یو پی اس سه فاز

حفاظت و ایمنی

تمهیدات حفاظت و ایمنی در مورد یو پی اس های صنعتی از اهمیت زیادی برخوردار است. قابلیت جلوگیری از اتصال کوتاه در ورودی و خروجی، قطع باتری بدون قطع خروجی برای تعویض حین کار و سیستم هشدار و قطع اضافه بار و گرمای مخرب، حفاظت زمین، قطع نصب معکوس باتری،حفاظت در برابر نویزهای رادیویی و مغناطیسی و … جزو امکانات و پیشبینی های حفاظتی سیستم یو پی اس صنعتی است.

بدلیل حساسیت استفاده از این باتری ها، باید در اتاق با درجه حرارت کم و تهویه بسیار خوب و با رطوبت بسیار کم قرار گیرد و بالاتر از کف زمین قرار گیرند. کابل ارت مناسب به مجموعه باتری ها وصل و به بیرون از کارگاه در چاه ارت قرار گیرد.

تنها افراد آموزش دیده برای تعمیر و سرویس و تعویض و راه بری اتاق باتری بکار گمارده شوند.یو پی اس سه فاز

در صورت نیاز به ذخیره برق سه فاز با توان بیش از ۳۰ کیلو وات، در صورت امکان از یک سافت استارتر برای ورود ملایم جریان باتری ها به مدار استفاده شود.

باتری های یو پی اس صنعتی در صورت  بکارگیری صحیح قادر هستند جریان ۳ فاز ضنعتی ماشین آلات را برای مدت تا ۴ ساعت با ایمنی و اطمینان بسیار بالا تامین کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *