یو پی اس چیست؟؟

یو پی اس چیست؟؟

یو پی اس چیست؟؟

یو پی اس یا اصطلاحا منبع تامین مداوم برق، یک سامانه الکتریکی-الکترونیکی مجهز به یک یا دو باتری است که در زمان قطع برق و یا نوسانات شدید و مخرب برق جریان را از برق شهری قطع می کند و از برق باتری برای تامین برق وسایل مصرف کننده استفاده میکند.

شارژ باتری خود یو پی اس نیز توسط برق شهری انجام میشود.

یو پی اس چیست؟؟

بر این اساس واضح است که کاربرد یو پی اس چیست؟

در تمام نقاطی که یک وسیله برقی مورد نیاز باشد و احتمال قطع کوتاه یا بلند مدت برق وجود داشته باشد، یک یو پی اس مورد نیاز است.

یو پی اس ها برق ذخیره شده در باتری را توسط یک اینورتر مجددا به برق DC تبدیل میکنند تا برای استفاده در وسایل برقی مناسب باشد.

عملیات قطع از برق شهر و اتصال مدار سیمکشی به باتری بطور کاملا اتوماتیک ظرف مدت چند میلی ثانیه انجام میشود.

بنابراین مصرف کننده اصلا متوجه قطع برق نمی شود.

یو پی اس چیست؟؟

 یو پی اس چیست؟؟

حال انواع مختلف یو پی اس چیست؟

یو پی اس ها بطور کلی از نظر نوع عملکرد به انواع ، آفلاین، آنلاین و اینتراکتیو تقسیم می شوند.

از نظر اندازه نیز انواع کوچک تا بسیار بزرگ آن وجود دارد. توان تولیدی برق یو پی اس ها عمدتا تک فاز است ولی انواع با قابلیت تولید برق صنعتی نیز وجود دارد.

مقدار ذخیره بار در باتری ها ی آن معمولا بین ۴ تا ۸ ساعت اس که انواع ۴ ساعته آن متداولتر است. ورودی های یو پی اس ها معمولا تک است و دارای حداقل سه یا چهار خروجی برای اتصال به وسایل برقی هستند.

یو پی اس های آفلاین فقط قابلیت ذخیره برق برای حدود ۲۰ دقیقه را دارا می باشند و حداقل امکانات مانند ذخیره برق و امکان حفاظت در مقابل ولتاژهای زیاد را دارا هستند. یو پی اسهای زیر یک کیلو ولت آمپر دارای کمترین قیمت در بازار می باشند و انواع با توان بالاتر معمولا اینتر اکتیو بوده و دارای امکانات بیشتری نیز هستند که قیمت بالاتری هم دارند.

یو پی اس های اینتر اکتیو کلا عملیات نیز گیری و بای پس کردن بار را به همراه قدرت ذخیره برق طولانی تر دارند و در عوض از بازدهی کلی کمتری برخوردارند و برق داخلی زیادی مصرف میکنند و طبیعتا حرارت بیشتری نیز تولید میکنند و کل عمر کمتری دارند.

برای کاربردهای خانگی انواع با ذخیره زیر ۴ ساعت و سیستم آفلاین بهسازی شده و آنلاین اسب تر است و برای مصارف اداری و سازمانی و کارگاهی ، انواع آنلاین و یا اینتراکتیو ب ذخیره بیش از ۴ ساعت بهتر است.

 یو پی اس چیست؟؟

تکنولوژی یو پی اس چیست؟

تکنولوژی یو پی اس ها بطور دایم در حال رشد و پیشرفت است. باتری های با عمر بالاتر و سستمهای داخلی کم مصرف تر و مدارات کاراتر و کاملتر هر روز به آنها اضافه می شود. امروزه یو پی اس های با برق صنعتی مورد توجه بسیاری قرار دارد و استفاده از آن در صنعت در حال افزایش است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *