یو پی اس برای خود پرداز

یو پی اس برای خود پرداز

ماشینهای ATM یا خود پرداز امروزه جزء اجتناب ناپذیر و مهم سیستمهاب بانکی هستند و اختلال در عملکرد آنها و نبود آنها مشکلا بزرگی برای مردم بوجود می آورد. خود پردازها رباتهای نسبتا پیشرفته ای هستند که برای انجام همه انواع مهم عملیات بانکی طراحی و ساخته میشوند.

میزان تراکنشهای بانکی از طریق پایانه های خود پرداز غالبا از تراکنش در خود بانکها نیز بیشتر است بویژه در زمینه انتقال و برداشت وجوه نقد. یک ماشین خود پرداز بطور معمول از قسمتهای مانیتور، سیستم و برد فرمان، سنسورها، دوربین مداربسته، مخزن پول، ماشین شمارش و واحد تغذیه پول برای خروجی دستگاه برخوردار است.یو پی اس برای خود پرداز

برق مصرفی این دستگاه ها برق شهری است و البته این ماشینها مجهز به یک سامانه متصل به شبکه بانکی از طریق یک خط اینترنت هستند که بطور دایم به آن متصل می باشند. برق مصرفی یک دستگاه خود پرداز در حدود ۵۰۰ وات است که دو برابر مصرف برق یک رایانه است. یو پی اس برای خود پرداز

بعلاوه این دستگاه ها بسیار گران هستند و اتصال مداوم آنها به برق شهر موجب استهلاک تدریجی برد آن میشود. از طرف دیگر دستگله های خود پرداز باید بطور مداوم در دسترس باشند و کار کنند و این یعنی در مواقع قطع برق نیز به شبکه بانکی متصل و بخوبی کار کنند.

یو پی اس برای خود پرداز

برای تامین همه نیازهای خود و بویژه تامیم امنیت دستگاه ها در تمام اقات و تامین مانیتورینگ دستگاه، استفاده از سیستم یو پی اس برای خودپرداز امری ضروری است.  یو پی اس مورد استفاده در چنین ماشین دقیق و گرانی  باید از نوع اینترکتیو با بهترین تکنولوژی ذخیره و بازیابی انرژی برق و مجهز به نوسان گیرها و نویز گیرهای دقیق باشد.

حداقل توان ذخیره برق باید ۸ ساعت باشد و حداقل حدارت را ایجاد کند. برخلاف سیستمهای یو پی اس متداول، یو پی اس برای خودپرداز دارای قیمت بالایی است و ممکن است نیاز به یک محفظه کوچک مخصوص برای آن باشد که در کنار خود پرداز و در داخل بانک قرار میگیرد.

سیستم یو پی اس برای خود پرداز باید دارای ملاحظات ایمنی و امنیتی باشد به این معنی که دسترسی به آن از طریق فقط داخل بانک مقدور باشد و کابل های اتصال آن به برد و پاور خود پرداز باید کاملا محافظت شده و مخفی باشند. مجهز به قابلیت مانیتورینگ جریان برق و تغییرات ولتاژ و جریان توسط مدیران و حراست بانک باشد.

کل مجموعه خود پرداز و یو پی اس باید مجهز به سنسورهای هشدار حرارت و حریق باشند. بهتر است کل مجموعه مجهز به سیستم اطفای حریق گازی مناسب و مستقل از بانک باشند. همه این امکانات باید برای یک یو پی اس ویژه خود پرداز پیشبینی شود.

طراحی و ساخت یو پی اس های پیشرفته و با مدارات ویژه و قطعات با بهترین کیفیت و برخورداری از همه امکانات مخصوص خود پرداز بهترین روش است. متخصص سئو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *