خرید یو پی اس

خرید و فروش یو پی اس و فواید استفاده از یو پی اس

برق به خط زندگی در خانه و شرکت های بزرگ جهان، تبدیل شده است.(فواید استفاده از یو پی اس ) بدون برق کامپیوترهای ما کار نمی کنند. عمده ی دنیا به شدت به کامپیوتر های خود جهت کار و سرگرمی وابسته هستند. یک منبع تغذیه اضطراری  ( یو پی اس ) می تواند هنگامی که برق می رود، به عنوان نجات دهنده ی زندگی عمل کند؛ این وسیله به شما اجازه می دهد کار خود را برای مدت کوتاهی ادامه دهید و با اطمینان اسناد خود را ببندید و به درستی کامپیوتر خود را خاموش کنید. یک یوپی اس از کامپیوتر و وسایل الکترونیکی شما در مقابل انواع مشکلات مربوط به قدرت برق، محافظت می کند.

یوپی اس چیست؟

یو پی اس مخفف برق اضطراری است. یوپی اس یک دستگاه محافظ قدرت است که قدرت دریافتی را جهت پذیرش پارامترها تنظیم خواهد کرد و همچنین مقدار قدرت محدودی را به هنگام قطع برق، فراهم خواهد نمود.

این دستگاه عملکردهایی دارد که جهت محافظت از تقریباً تمام وسایل الکترونیکی طراحی شده است.

دلیل اینکه چرا این دستگاه اینقدر مهم است، شاید این باشد که به درک بهتر قدرت برق کمک می کند.

اگر شما در گذشته شاهد سوسو زدن نورهای خانه یا اداره بوده اید، کامپیوتر هنگ می کرد یا دوباره راه اندازی می شد، پس شما با مشکل منبع قدرت نور مواجه بوده اید. آنچه که افراد نمی دانند، اینست که قدرت برقی که خانه یا اداره آنها را پوشش می دهد در دفعاتی نامنظم است و لزوماً به طور مداوم ۱۲۰ ولت نیست.

ولتاژ ایده آل منبع تغذیه ۱۲۰ ولت است. با این وجود، حتی در مناطق مسکونی، اغلب می تواند به بیش از ۱۶۰ ولت یا کمتر از ۱۰۰ وات برسد. این حتی در مناطق صنعتی می تواند بدتر باشد، اگر شما نزدیک به چنین مناطقی زندگی می کنید، با توجه به ماشین آلاتی که مورد استفاده قرار می گیرند، قدرت برق در این مناطق کاهش می یابد. یو پی اس عمومی دم دستی که ولتاژ را حس می کند به اندازه ی کافی خوب نیست و تحمل ندارد و به طور خودکار تا زمان بازگشت قدرت طبیعی، از قدرت باتری استفاده می کند.

مدل های دیگر می توانند ولتاژ را تنظیم کنند تا تجهیزات مرتبط در سطوح امن قرار گیرند. مدل های یو پی اس پایه بلند می توانند خروجی کاملاً ثابت ۱۱۰ ولت را بدون توجه به ورودی قدرت، فراهم آورند.

دیگر مشکلات رایج قدرت می تواند موج های بلند باشد. این جایی است که ولتاژ ورودی به سرعت می پرد. یک یو پی اس می تواند به رفع اکثر مشکلات قدرت برق کمک کند.

چرا از یک یو پی اس استفاده کنیم؟

مشکلات برق ممکن است هر روز اتفاق بیفتد.

رعد و برق در برابر خطوط برق و ایستگاه های الکترونیکی می تواند منجر به صدمات اساسی به تجهیزات الکترونیکی و حتی کاربران خانگی و تجاری،  دهها تا صدها مایل دورتر شود. با این وجود، بسیاری از خش ها، موج های بلند و پارازیت ها روزانه در منازل و ادارات رخ می دهند که می توانند اثرات مخربی بر سخت افزار و نرم افزار شما داشته باشند مانند صاعقه و …

مشکلات یوپی اس

نوسان برق خوشه ای (اسپایک) :

اسپایک یک افزایش چشمگیر در ولتاژ است که معمولاً تنها چند میلی ثانیه به طول می انجامد.

دلیل: تصادفات اتومبیل منجر به افتادن خطوط برق و رعد و برق در طی طوفان الکتریکی.

نتیجه: خرابی داده ها در طی چرخه ی خواندن و رایت کردن هارد دیسک و به همین ترتیب خرابی اجزای مرتبط با ولتاژ خاص تر و یا ولتاژ خارج از دامنه.

خاموشی:

قطع شدن برق کُل

علت: اضافه بار شبکه برق، رعد و برق، تصادفات اتومبیل و زلزله.

نتیجه: از دست رفتن کاری که ذخیره نشده و احتمال از دست رفتن محتوای کُل درایو هارد به علت افتادن یا اختلال در جدول تخصیص فایل.

موج بلند:

افزایش کوتاه مدت در ولتاژ منبع تغذیه

علت: خاموش کردن بارهای الکتریکی بزرگبرای مثال دستگاه های تجاری تهویه مطبوع، یخچال ها و موتورهای صنعتی.

نتیجه: صدمه یا شکست زودرس اجزای الکترونیکی ظریف در ارتباط اتلاف بیش از حد گرما.

سوختن:

کاهش طولانی مدت در ولتاژ منبع تغذیه که چندین ساعت طول می کشد.

علت: روشن کردن دستگاه هایی با بار الکترونیکی زیاد برای مثال دستگاه های تهویه هوا، فریزرها و موتورهای صنعتی. از دیگر دلایل رایج مربوط به تقاضای بالای قدرت برق ابزار برای مثال استفاده ی افزایش یافته از دستگاه های تهویه هوا در طی ماه های تابستان.

نتیجه: خرابی جدول تخصیص فایل مرتبط با منبع تغذیه تجهیزات معلق بین حالات روشن و خاموش دفعات بسیاری در ثانیه؛ نیز خرابی و نارسایی زودرس اجزای الکترونیکی ظریف مرتبط با اتلاف بیش از حد گرما.

ضعیف شدن:

کاهش کوتاه مدت ولتاژ منبع تغذیه

علت: همانند سوختن. نتیجه: همانند سوختن.

پارازیت:

EMI (تداخل مغناطیسی الکترونیکی) و RFI (تداخل فراوانی رادیویی) معمولاً بیشتر با پارازیت ناشی از منبع تغذیه برق در ارتباط است.

علت: تشعشع از تجهیزات با انرژی بالا مانند جوشکاری، فرستنده های رادیویی، چراغ های فلورسنت و تجهیزات الکتریکی. این وسایل سیگنال خرابی را به موج سینوسی اِعمال می کند.

نتیجه: قفل شدن صفحه کلید و خرابی داده ها از طریق فرستادن پالس های رادیکال که داده های مجاز را ذخیره می کنند.

یو پی اس چگونه کار می کند

یک یو پی اس به شیوه های بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. به خاطر این توضیح ما از یک کامپیوتر استفاده خواهیم کرد به عنوان مثالی از کاربرد معمولی یو پی اس.

یک یو پی اس از طریق تنظیم قدرت برق موارد الکترونیکی که به آن متصل هستید، کار می کند (در جریان موج بلند یا خاموشی قدرت برق).

در جریان قطع قدرت برق، یک یوپی اس به شما هشدار خواهد داد در مورد این حقیقت که هیچ برقی وجود ندارد و به اندازه ی یوپی اس بستگی دارد که بتواند کامپیوتر را شات داون (خاموش) کند، پس بگذارید کامپیوتر شما به کارش ادامه دهد، به شما این هشدار را می دهد که قطع برق به شما اجازه خواهد داد که شما دستگاه خود را خاموش کنید.

این بدان معناست که شما روی هرچه که کار می کنید می تواند ذخیره شود و سپس کامپیوتر خود را خاموش کنید، این همچنین به آن معناست که هر شکلی از موج بلند قدرت برق که کامپیوتر شما را تهدید کند، یو پی اس می تواند از آن شما حفاظت کند.

بنابراین، امیدواریم که ما اطلاعات کافی در مورد اهمیت استفاده از یوپی اس برای کامپیوتر و تجهیزات الکترونیکی را به شما داده باشیم. با استفاده از یو پی اس شما می توانید با اطمینان اجازه ی کار به دستگاه های خود بدهید و آن را از مشکلات ناشی از قدرت برق و تحمیل هزینه های تعویض قطعه و تعمیر نجات دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *