خرید یو پی اس

 رعایت کردن موارد زیر در خرید یو پی اس مناسب الزامی می باشد :

خرید یوپی اس

 

Input Frequency Range :
دستگاه یو پی‌ اس ای که بسامد ورودی ان ۵۰Hz ± ۵% می‌باشد ،بدین معنا استکه یو پی اس در این بازه فرکانس ،۴۷٫۵ تا ۵۲٫۵ هرتز بی استفاده از باتری و با در اختیار گرفتن اسیون درونی به کار خود ادامه میدهد و ولتاژ خروجی بسیار مناسبی را ارائه می‌ کندکه در واقع به معنای میزان تغییرات در بسامد ورودی یو‌ پی‌ اس می باشد. دستگاه یوپی‌ اس در خارج از این بازه ورودی ،یوپی‌ اس را غیرعادی تشخیص داده و به حالت Backup در می اید و ولتاژ خروجی را از باطری تامین می کند.
Backup Time :
مدتایم مورد نیاز برای وضعیتی می باشد که برق شهر قطع و لازم است که برای تغذیه بار مصرفی از انرژی اندوخته شده در باطری استفاده شود. این زمان بستگی به باطری دارد و با افزایش و کاهش باتری ،افزایش و کاهش می یابد . ممکن است یو پی اس دارای باتری درونی و یا بیرونی (کابینت باتری ) باشد.
Noise Filtration :
فیلتر نویز طبق مکان استفاده تغییر میکند و برای زمانی که کنترل نویز های Common و Normal داخلی به سیستم مهم است از ان استفاده می‌شود.
Audible Noise : مدت زمانی که  دشتگاه یوپی اس روشن می باشد بر اساس وویزناشی از ترانس یا فن دستگاه میزان نویز صوتی سیستم مشخص می گردد.
Size & Weight : حجم و اندازه یو پی اس میتواند بر اساس مکان مورد استفاده متنوع و در بحث حمل و نقل و خدمات با اهمیت باشد.
Interface and Ergonomy : تناسب و شکل   یو پی اسبا توجه به نوع چگونگی دستگاه یو پی اس و مکان استفاده ،نقش بسزایی در انتخاب دستگاه یو پی اس دارد.

Switch Time :
به فاصله زمانی بین سوئیچ از برق شهر به باطری و بالعکس را گویند .هرچقدر این زمان بیشتر شود احتمال Restart شدن کامپیوتر در موقع سوئیچ بیشتر خواهد شد .
دستگاه هایی که زمان سوئیچ آنها حدود صفر است به دستگاه های Online
معروف هستند.

Robustness and Reliability:
ثبات و قابلیت اطمینان بالا در مقابل شرایط بحرانی و سختاز بااهمیتترین پارامتر های انتخابخرید یوپی‌ اس مناسب میباشد.

Technology & Wave Shape:
یکی از پارامترهای حیاتی در خرید یو پی‌ اس مناسب، تکنولوژی ساخت ان میباشد که آنها را در ادامه بصورت خلاصه توضیح داده ایم.
درصورتیکه منابع تغذیه دستگاه‌ های به کاررفته بسیار حساس است و نباید هیچگونه نویز به ان وارد شود و فرم موج خروجی بصورت سینوسی تمام و کامل و بدون وابستگی به ولتاژ ورودی و قطعی لازم باشد ،توصیه میشود یو‌ پی‌ اس‌ های Online مورد استفاده ودرصورتیکه ورود نویز یا تغییر نوع موج خروجی سیستم از درجه تاثیر کمتری برخوردار می باشد توصیه میشود از یو پی‌اس‌های Line-Interactive استفاده شود.

روش دوم : کل مقدار جریان را به دست اورده و انرا به ۲۲۰ ضرب کرده تا مقدار توان مصرفی را پیدا کنید.
عدد به دست امده را با توجه به محدوده تولید یو‌ پی‌ اس‌ ها بررسی کرده و یو‌پی‌ اس مورد نظر را پیدا کنید.
بطور مثال من میخواهم برای کامپیوتر خود، یو‌ پی‌ اس‌ ای را انتخاب کنیم. در مرحله اول از پشت پاور کامپیوتر مشخصات مانیتور تجهیزات دیگر ،وات‌ های مربوط را با هم جمع می‌کنم ،که بطور مثال عدد ۲۵۰W بدست می‌اید. سپس بر ۰٫۶ تقسیم میکنیم تا عدد ۴۱۶٫۶ بدست بیاید. بنابراین یو‌پی‌ اس برای انتخاب من میبایست ۴۱۶٫۵VA خروجی داشته تا در حالت Full Load کار خود را انجام دهد. پیشنهاد میکنیم مقدار بار متصل به یو‌پی‌ اس در آخر ۷۰% از توان خروجی یو‌ پی‌ اس باشد.

UPS Management Software:
یکی از ملاک های مهم جهت خرید یکیوپی اس، بررسی بحث مدیریت ان توسط نرم افزار های مرتبط با یوپی‌ اس می‌باشد. مانیتور و کنترل یوپی‌ اس حتی بصورت Remote)) مکانیزم Auto Saving فایل‌ ها در زمان‌ های بحرانی ،پشتیبانی و کاربرپسند بودن ان از سیستم‌ عامل‌ های متنوع از جمله مهمترین ویژگی‌ های یک نرم افزار مدیریت یوپی‌ اس میباشد.

Output Frequency Range:
بازه فرکانس خروجی یوپی‌ اس که مقدار آن با بازه فرکانس ورودی دستگاه‌های مصرفی می‌بایست هماهنگ باشد.

 

Output Voltage Range:
محدوده ولتاز خروجی یوپی‌ اس که مقیاس ان با بازه ولتاژ ورودی دستگاه‌های مصرفی می‌بایست هماهنگ باشد.

 

Efficiency – Normal Mode:
مقدار توان خروجی دستگاه یوپی‌ اس با توجه به مقدار توان ورودی دستگاه تحت عنوان Efficiency مطرح بوده که این عدد معمولا ۱۰۰% نیست، زیرا مقداری از توان ورودی توسط خود یوپی‌ اس مصرف می شود.
میزان راندمان و کارایی دستگاه بنا به نوع تکنولوژی ساخت متفاوت و به خصوص در حالت باتری به علت تغذیه از باتری ها از اهمیت ویژه برخوردار است، Efficiency در دستگاه‌های Line-Interactive بین %۸۰-۷۰ و در دستگاه‌های Online بیشتر از %۸۰ می‌باشد.

Input Voltage Range:
میزان تغییرات ولتاژ ورودی یو‌ پی‌ اس می‌باشد. مثلا دستگاه یوپی‌ اس که محدوده ولتاژ ورودی ان ۱۴۸-۲۷۰ VAC می‌باشد ،بدان معنی است که یوپی اس بین ولتاژ ۱۴۸ تا ۲۷۰ ولت برق شهر بدون استفاده از باطریو با انتخاب اسیون داخلی به کار خود ادامه و ولتاژ خروجی مناسبی را ارائه می‌کند .

Rated VA:
توان معروف دستگاه یوپی اس ویژگی است که از دو راه میتوان انداره ان را محاسبه  و بعد دستگاه مناسب را خریداری کرد.
روش اول: جمع مقادیر توان دستگاه‌ های مصرفی  بر حسب وات را محاسبه کرده و بر ۰٫۶ تقسیم می کنیم. عدد به دست امده مقدار توان مصرفی میباشد.

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *