از کار افتادن یو پی اس

یو پی اس شما از کار افتاده است؟

از کار افتادن یو پی اس : بیایید یک عدد UPS که احتمالا در حال حاضر در میز کار شما نشسته را برداریم. هنگامی که آن از کار می ایستد،‌ صرف نظر از اینکه آیا یک پیغام خطا دریافت می کنید یا نه ، ۹۰٪ شانس وجود دارد که باتری های تازه مشکل را حل خواهند کرد.

البته گرفتن یک چراغ اخطار باتری، یک نشانگر آشکار است. اما من به تازگی APC Back-UPS XS 1500 LCD fritz را داشته ام،‌‌ که در وسط روز بدون هیچ گونه اخطاری خاموش می شد.

تنها آنجا نشسته بود و بوق و فلاش “F01” بر روی صفحه نمایش ال سی دی می زد. یک جستجو در وب سریع نشان داد که به معنای واحد غیرمنتظره بود … که تعجب برانگیز بود چرا که من از ۵ سال پیش که آن را خریدم در حال اجرای همان بار دقیق بر روی این واحد بوده ام.

من می دانستم که چه اتفاقی خواهد افتاد اگر من با شماره پشتیبانی فنی APC تماس بگیرم (چرا که قبلا خیلی این کار را کرده بودم)،‌ اما باز دوباره آن را انجام دادم،‌ فقط برای تفریح. از کار افتادن یو پی اس

  • این کد خطای مشخص به معنای از کار افتادن واحد است و باتری های جایگزین آن حل نمی کند؟ بررسی!
  • واحد موجود دو سال گارانتی خود را رد کرده است؟ بررسی!
  • شما به من اجازه می دهید با فرستادن این واحد برای تخفیف یا تعویض با یک مدل جدیدتر با قیمت خرده فروشی،‌ معامله کنم ( که آن را “تجارت- آپ” می نامند) حتی اگر بتوانم آن مدل جدیدتر را فقط در یک فروشگاه محلی با قیمت پایین تر بخرم؟ بررسی!
  • من مودبانه حرف نزدم،‌تلفن را قطع کردم و زیر لب به شما فحش دادم؟ بررسی! از کار افتادن یو پی اس

بنابراین به جای یک واحد UPS آشغال که من واقعا دوست داشتم، بیایید فرض کنیم من تغییر عقیده دادم و در تلاش برای تعویض باتری هستم.

گام بعدی یک سفر به باتری جایگزین ابزار جستجو APC خواهد بود … اگر چه این چیزی نیست که نامیده می شود.

آنها آن را انتخاب ارتقاء یو پی اس می نامند درست است – آنها فرض می کنند شما در حال ارتقاء واحد به جای تعویض باتری هستید. در واقع، متن در بالای آن صفحه می گوید:

کمی تکلیف شب راه طولانی ای در پیش دارد

مدل برای یو پی اس من BX1500LCD است. فقط برای تفریح، جلو بروید و در صفحه انتخاب ارتقا تایپ کنید و نتایج را ببینید.

دوباره،‌ یک زمین سخت دو گزینه من را نشان می دهد،‌ با کلمات “توصیه راه حل” در با حروف درشت در بخش “یادداشت ویژه” را در زیر گزینه تجارت،‌ همراه با یک ماتریس مقایسه که نشان می دهد چرا تجارت به وضوح راه رفتنی است. از کار افتادن یو پی اس

با این حال،‌ مدفون در اعماق زمین، یک لینک به باتری جایگزین می باشد: RBC109. بنابراین روی لینک ورود به صفحه RBC109 کلیک کنید.

یک جایگزینی باتری RBC109، ۷۹٫۹۹ $ هزینه دارد. اما تصویر در سایت خود APC چند جزئیات جالب را نشان می دهد که ممکن است در نگاه اول آشکار باشد.

بارز ترین جزئیات این است که RBC109 در واقع دو باتری یکسان است، با یک کابل کوتاه ارتباط ترمینال مثبت در یک سو و ترمینال منفی از سوی دیگر (به نام سیمی بودن “در سری”). درست مانند زمانی که شما باتری های های متعدد را در هر دستگاه با سر مثبت متصل به منفی قرار می دهید

(مانند وقتی که باتری های در یک چراغ قوه به ترتیب قرار می دهید)،‌ ولتاژ به مجموع ولتاژ هر باطری افزایش می یابد (دو باتری ۶V ردر سری خواهد شد ۱۲V)،

بنابراین باتری های زنجیری مانند این می تواند یک بار بیشتری را پشتیبانی کند.

اما دقیقا چه نوع بار؟ ولتاژ این باتری چیست؟ امتیاز آمپر ساعت چیست؟ در پیدا کردن آنها از APC موفق باشید.

اگر واقعا با دقت نگاه کنید،‌ می توانید در زیر “ولت-آمپر-ساعت ظرفیت” در شماره ۹ ببینید. ولتاژ هیچ جا نیست.

اما شما مقدار زیادی از داده ها را در وزن خالص، ارتفاع، عمق، درجه حرارت، و غیره بدست می آورید. شما همچنین خواهید دید که با وجود اینکه “عمر مورد انتظار باتری”‌۳ -۵ سال است، آنها تنها باتری های خود را یک سال گارانتی می کنند.

کشف پوشش

که ما را به جزئیات دوم من در باتری RBC109 متوجه می سازد. موس را به بالا بچرخانید و نگاه دیگری بیاندازید. برچسب APC را مشاهده می کنید؟ این برای سرپوش گذاشتن بر چاپ در کنار باتری است (بخش بازاریابی APC کمی دقیق آن را بر روی تصویر RBC2 فتوشاپ کرده است).

برچسب پوشش چیست؟

برچسب پوشش در حقیقت این است که یک پوشش وجود دارد!  APC باتری های خود را تولید نمی کند. حقیقت درست این است که تنها تعداد انگشت شماری از کارخانه ها در جهان (همه آنها را در تایوان) وجود دارد که این باتری های اسید سرب قابل شارژ را تولید می کند،‌ که طیف گسترده ای از دستگاه ها، از جمله صندلی های چرخدار مجهز و موتورهای سبک شهری، سیستم های هشدار، و واحد باتری پشتیبان را تامین نیرو می کند.

اما تفاوت بسیار کمی (در صورت وجود) در کیفیت در میان این تولید کنندگان بزرگ وجود دارد، به این معنی که تمام چیزی که شما نیاز به مراقبت دارید امتیاز ولتاژ، آمپر ساعت و ابعاد فیزیکی باتری است، و خوب است به آنها توجه کنید … در یک قیمت بسیار ارزان تر از خرید این باتری های اسرارآمیز به طور مستقیم از APC.

برگردیم به Back-UPS XS 1500 LCD من،‌ ما قبلا اثبات کرد که طول می کشد RBC109، که در واقع تنها دو RBC2s است، که در واقع فقط یک ۱۲ ولت باتری ۹ آمپر-ساعت می باشد. اگر شما در eBay برای ” باتری ۱۲۹۰″ جستجو کنید،‌ گزینه های زیادی دریافت می کنید.

واقعا مهم نیست که از کدام فروشنده خرید می کنید، به شرطی که آنها دارای شهرت خوبی باشند (من به دنبال فروشندگان “با امتیاز بالا” هستم).

برای جایگزینی RBC2، خرید یک باتری ۱۲۸۰ نیز ممکن است، که ابعاد و ولتاژ همان است، اما با یک امتیاز کمی پایین تر از ۸ آمپر ساعت. اما برای بسیاری از برنامه های کاربردی باتری پشتیبان، آنها هنوز هم خوب کار می کنند، اگر چه شما چند دقیقه از زمان اجرا را از دست می دهید.

در مورد من، مقدار زیادی نیست،‌ زیرا باتری یو پی اس من تنها نیاز به کار برای مدت چند ثانیه دارد تا ژنراتور  وارد عمل شود. شما می توانید دو باتری ۱۲۸۰ به قیمت ۳۳ $ (با حمل و نقل رایگان) بخرید. که ۱۲ $ ارزان تر از خرید تنها یکی از همان باتری ها از APC است … با برچسب براق. که یک برچسب بسیار گران است!

هرچه بیشتر،‌ شادتر

باتری بزرگتر واحد پشتیبان گیری هیچ تفاوتی ندارد. من به برخی از واحدهای  APC هوشمند یو پی اس rack-mounted را دارم که برای APC RBC24 نامیده می شوند – با قیمت عظیم ۳۴۹٫۹۹ $! در اینجا می گوییم که چه چیزی ارزش باتری را ۳۴۹٫۹۹ $ می کند:

بله – شما درست حدس زدید. این چهار باتری RBC2 به طور منظم در یک قاب فلزی با اتصال زرد فانتزی جمع شده است

 اما اگر یو پی اس شما نیاز به یک RBC24 داشته باشد، از کجا می خواهید یک قاب فلزی و اتصال فانتزی بگیرید؟ شما در حال حاضر یکی دارید – آن در داخل یو پی اس شماست! از کار افتادن یو پی اس

بنابراین، هنگامی که زمان تعویض باتری در Smart-UPS 1400 RM 2Uمن شد،‌ من چهار باتری ۱۲۸۰ در eBay به قیمت ۶۰ $ خریدم، سینی باتری قدیمی را از یو پی اس خود برداشتم، باتری های قدیمی را در آوردم (توصیه می کنم همانطور که باتری ها را در می آورید با دوربین گوشی خود از طریقه قرار گیری آنها عکس بگیرید)،‌ جایگزین های آنها را قرار دهید،‌ باتری های از کار افتاده را دور بریزید و ۲۸۹٫۹۹ $ دلار صرفه جویی کنید.از کار افتادن یو پی اس

من پنج APC S20BLK A / V واحد باتری پشتیبان در خانه ام دارم. من آنها را دوست دارم – آنها واحد باتری پشتیبانی هستند که برای قطعات صوتی و تصویری طراحی شده است، با کارت های شبکه  تعبیه شده در آنها برای برقراری ارتباط و پخش وضعیت خود. من آنها را از یک شرکت بازیافت کامپیوتر با قیمت ارزان برداشتم، اما بسیاری از آنها باتری های جایگزین مورد نیاز هستند. در این زمان، APC  برای RBC63 فراخوان زده است. اما وقتی که من صفحه RBC63 آنها را بررسی کردم، ‌عصبی شدم. این چیزی است که بسته باتری به نظر می رسد: از کار افتادن یو پی اس

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *